Po spojrzeniu w przyszłość następnym krokiem jest odwrócenie wzroku. Teraz jest czas, aby zrozumieć, dlaczego pojawiło się zadłużenie – zrób to w pierwszej kolejności. Podsumuj powody, dla których zebrałeś tak duży dług. Jeśli nie zainwestujesz czasu, aby zidentyfikować, dlaczego masz długi, wraz ze swoimi schematami długów, nigdy nie unikniesz długów, dlatego strzeż się przed nimi.

Wylądowanie w długu może mieć wiele wspólnego z twoimi relacjami z pieniędzmi. Zatrudnienie terapeuty finansowego może ci pomóc, nie tylko wydostać się z długów, ale też zostać na dłużej bez problemów finansowych.

Opanuj przepływ gotówki A teraz przejdźmy do liczb. Musisz nauczyć się wskazówek, jak spłacić dług – ale nadal ważne jest, aby najpierw zrozumieć przepływ gotówki. Oznacza to, że musisz mieć pełne zrozumienie pieniędzy wchodzących i wychodzących z twojego życia. Tak wielkie, że będziesz w stanie przewidzieć, co wydarzy się w ciągu trzech miesięcy.

Jak poradzić sobie z zadłużeniem? Kredyt konsolidacyjny i inne metody.

Dług jest jak bałagan, który zapominasz posprzątać przed wyjazdem na dłuższy urlop. Pozostawiony może zrobić to, na co ma ochotę, z pewnością – będzie coraz większy. Tak samo Twoje długi wciąż mogą powodować wiele kłopotów. W rzeczywistości twoje długi mogą skończyć się na tym, że będziesz zmuszony do ogłoszenia bankructwa.

Być może słyszałeś o różnych agencjach konsolidacji zadłużenia, które reklamują szybkie zwolnienia z niezabezpieczonych zobowiązań. Ponieważ istnieje wiele różnych metod redukcji zadłużenia, ważne jest, abyś szukał pomocy odpowiedniej dla twojej sytuacji. Potrzebujesz zaufanego źródła porad dotyczących konsolidacji zadłużenia, aby móc to zrobić.

Nie wierz nikomu, kto twierdzi, że nie możesz sam spłacić swoich długów. Całkowicie możliwe jest zgromadzenie potrzebnych środków finansowych, aby zmniejszyć i ostatecznie zlikwidować saldo na dobre. Aby to zrobić, musisz spłacić swoje długi pojedynczo. Możesz zacząć od pracy z tym, co znajduje się na karcie kredytowej o najwyższej stopie procentowej, a jednocześnie dokonywać minimalnych płatności na innych kartach kredytowych. Nazywa się to metodą ustawiania priorytetów dla długów i jest preferowane przez wielu ekspertów, ponieważ w dłuższej perspektywie zaoszczędzi to najwięcej pieniędzy. Jednak może to zająć dużo czasu, aby spłacić wysoko oprocentowaną kartę kredytową, zwłaszcza jeśli ma ona duże saldo. Będziesz musiał wytrwać i po prostu dalej się z tego próbować wyrwać.

Drugi sposób spłaty zadłużenia z tytułu kart kredytowych nazywa się metodą kuli śnieżnej. Jeśli wybrałbyś tę metodę, należałoby spłacić zadłużenie karty kredytowej zaczynając od tej o najniższym saldzie do najwyższego, a następnie skumulować wszystkie swoje starania, aby spłacić ten o najniższym saldzie.

Ideą metody kuli śnieżnej jest to, że będziesz w stanie szybko spłacić jedną z twoich kart kredytowych, a następnie będziesz mieć dodatkowe pieniądze na rozpoczęcie spłaty karty kredytowej z drugim najniższym saldem i tak dalej. Nazywa się to metodą kuli śnieżnej, ponieważ gdy spłacasz każdy dług, zyskujesz czas na spłacanie następnego zadłużenia z tytułu kart kredytowych, tak jak śnieżka nabiera tempa, gdy spada z góry.

Niestety, trudno jest utrzymać wymaganą dyscyplinę, aby pozostać zgodnie z harmonogramem w ramach samodzielnie zarządzanego planu spłaty zadłużenia. Taki plan może również wymagać niewygodnych cięć w budżecie domowym lub nawet uzyskania drugiej pracy. Ty i twoja rodzina może nie być skłonni do takich poświęceń.

Porozmawiaj z certyfikowanym doradcą ds. zadłużenia – może podpowie jeszcze inne rozwiązanie? Drugim sposobem na uzyskanie kontroli nad długiem i spłacenie długu jest pożyczka konsolidacyjna. Jeśli jesteś właścicielem domu i posiadasz w nim kapitał własny, możesz uzyskać pożyczkę pod zastaw domu lub kredyt hipoteczny na własny rachunek. Następnie wykorzystałbyś dochody z pożyczki, by spłacić wszystkie inne długi. Będziesz wtedy miał tylko jedną płatność na miesiąc, która powinna być znacznie mniejsza niż suma płatności, które teraz robisz. Powodem tego jest to, że jedna z tych pożyczek będzie miała znacznie niższą stopę procentową niż średnia oprocentowania, które teraz płacisz. Jeśli płacisz średnio 15% lub nawet więcej z tytułu zadłużenia karty kredytowej i możesz je skonsolidować w pożyczkę pod zastaw domu o zmiennym oprocentowaniu, Twoje oprocentowanie może spaść do 4% lub mniej.

Jeśli nie jesteś właścicielem domu lub nie masz w nim dużo kapitału, alternatywą może być uzyskanie pożyczki osobistej lub niezabezpieczonej. Są to tak zwane niezabezpieczone pożyczki, ponieważ nie wymagają one użycia aktywów jako zabezpieczenia.

Komentarze wyłączone.