Choć powtarza się, iż wszyscy ludzie są równi i każdemu należy się to samo, wszyscy rozumiemy iż w ogóle nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, zwłaszcza, iż jak się prezentuje, wcale nie jesteśmy równi a to ile nam się należy i jak jesteśmy traktowani niesłychanie nagminnie zależy po prostu od tego jakie posiadamy pieniądze oraz ile ich posiadamy. Niestety taka jest reguła, w kontakcie z tymże troszkę inaczej ukazują się możliwości kredytowe banków w stosunku do jednostek prywatnych jak także osób, które posiadają spółki dodatkowo są lokalnymi czy wielkimi przedsiębiorcami. Nie chodzi tutaj o żadną nierówność ale po prostu o to, że skoro ktoś osiąga więcej to stanowi to oczywiste, iż ma on widocznie konkretniejsze perspektywy niżeli ten, który zarabia mniej przynajmniej w teorii tak jest.

Jak przeto wygląda sytuacja w sprawie zdolności użytkowników indywidualnych?

To, iż jesteśmy petentami indywidualnymi nigdy nie oznacza, iż nasze możliwości są mniejsze – potrafimy przecież nie mieć firmy i osiągać więcej aniżeli handlowiec oraz także pozostaną nam przedstawione niezmiernie fajne propozycje, na przykład kredyty dla klientów indywidualnych, które są rozdzielane na dogodne raty realne do zapłaty, a wszystko dlatego, że po prostu bankom zależy na uzyskaniu klienta, pomimo iż powoduje takie ograniczenia, a przynajmniej tak nam się wydaje. Nie wolno jednak wydawać pieniędzy któremukolwiek, należy udowodnić, że właściwie się na nie zasługuje oraz że jest się wartym zawierzenia, dopiero wówczas bank przekaże nam swoje kapitały.

Jakie zatem kredyty gotówkowe banki świadczą swoim konsumentom prywatnym? Jakie mamy możliwości w takiej okoliczności?

Główną propozycją są oczywiście kredyty gotówkowe, które zwykle bierze się na każdy cel. Ich defektem jest zaledwie to, że oprocentowanie jest nieznacznie okazalsze w stosunku do pozostałych wariantów kredytów, a do tego dochodzi również niejednokrotnie jeszcze fakt, iż kredyty te nie są prawdopodobne do rozliczania przez długotrwały okres. Można zwyczajowo pokryć je w maksimum pięć lat, okazjonalnie więcej, jednak rzadko, a więc jeśli wybiera się spory kredyt, to może stanowić to znaczące utrudnienie. Plusem jest jednakże to, że nikt nie pyta nas na co przydatne są nam pieniądze, nikt nas z nich nie rozlicza, znaczące, aby uiszczać raty – pieniądze z kredytu można wydać choćby na ferie lub przepić, nikogo to nie interesuje do momentu, gdy zaspokajamy opłaty harmonijnie z okresem.

Co dalej?

Kolejne długi gotówkowe na jakie nas stać wybierając się do banku jako osoba prywatna to absolutnie kredyty na konkretny użytek. Wśród tych rodzajów kredytów najbardziej przystępne są niewątpliwie kredyty samochodowe, kredyty budowlane dodatkowo remontowe oraz kredyty mieszkaniowe bądź raczej hipoteczne. Każdy z tych rodzajów kredytów niewątpliwie odnosi się z troszkę odmiennymi zasadami pokrywania i udzielania takiego kredytu, lecz niektóre punkty trwale się zgadzają, trwale są takie same.

W przypadku niniejszych rodzajów kredytów aczkolwiek nie ma szansy wydania kapitałów na swobodny cel jakbyśmy na przykład zamienili zdanie – pieniędzy przeważnie nawet się nie spostrzega, tylko od razu są one przekazywane na zapłatę, na przykład dla jednostek realizujących remont albo dla właściciela domu albo mieszkania, które się sprzedaje. W przypadku nabycia auta także pieniądze idą do właściciela bądź pośrednika, i kiedy chodzi o kredyty remontowe, to ponadto konieczne jest dodatkowo przedłożenie kosztorysu, określonego wzoru projektu, aby bank wiedział co naprawdę potrzebujemy robić. W pewnym względzie jest to wpływanie w nasze życie, no ale takie są normy, odwróćmy role i rozważmy co byłoby jakbyśmy my mieli komukolwiek użyczyć takie pieniądze. Czy także nie mielibyśmy ochoty sprawdzić go pod wszelakim prawdopodobnym kątem?

Komentarze wyłączone.