Nordea Bank.

W Polsce działa wiele banków. Dzięki nim możemy brać kredyty gotówkowe, czy też lokować swoje pieniądze na depozytach bankowych. Jednym z banków jakie działają w Polce jest szwedzki Nordea Bank. Jest to nordycka grupa bankowa, która powstała poprzez połączenie kilku banków w jeden. Połączono duński Unibank, norweski Christiana Bank, fiński Bank Merita oraz szwedzki Nordbank. Łączenie banków rozpoczęto w 1997 roku, zaś ostatecznie zakończyło się ono trzy lata później. Bank ma swoje notowania na Giełdzie Papieów Wartościowych w Sztokholmie. W Polsce Bank od 2010 roku reprezentuje Nordea Bank AB SA. Działa on w Łodzi i Trójmieście. W Łodzi można go znaleźć jako Nordea Operations Centre i ta placówka zajmuje się jedynie obsługą bankowych. W Trójmieście bank zajmuje się obsługą IT. Część spółek jakie były zależne od Nordea Banku przejął PKO Bank Polski.

Western Union.

Western Union jest przedsiębiorstwem amerykańskim jakie nastawione jest na działalność usług finansowych. Główna siedziba banku mieści się w Stanie Kolorado w Englewood. Do roku 2006 był to najbardziej popularny bank amerykański, który słynął z dostarczania telegramów. Spółkę z biegiem czasu podzielono na wiele oddziałów. Mają one w swojej ofercie usługi przelewów, przekazów pieniężnych jak również zajmują się obsługą płatności biznesowych i usługami handlowymi. Bank nie jest bardzo popularny w Polsce, ale ma wielu klientów, którzy chętnie korzystają z jego usług.

Raiffeisen Polbank. 

Raiffeisen Polbank jest jednym z banków komercyjnych jakiego główna siedziba znajduje się w Warszawie. Bank należy do austriackiej grupy Raiffeisen Bank International AG. Na Polskim rynku bank działa już kilka ładnych lat bo od 1991 roku. Jedynym jego akcjonariuszem jest Raiffeisen Bank International AG. Jest to bank, który swoją ofertę kieruje do średnich i mniejszych firm, ale w jego ofercie można również znaleźć produkty przeznaczone dla dużych przedsiębiorstw. Pod względem wielkości aktywów bank znalazł się w rankingu na ósmym miejscu. Bank w Polsce jest dosyć znanym bankiem i ma wielu zadowolonych z jego usług klientów. Wyżej wymienione banki działają w Polsce i całkiem nieźle sobie radzą. Za kilka lat być może ich oferty będą jeszcze ciekawsze i bardziej rozbudowane.

Komentarze wyłączone.