Tag - kredyt

Entries feed - Comments feed

Monday, October 22 2018

Kredyty i wszystko, co z nimi związane

Posiadanie karty kredytowej u osób posiadających konto osobiste to rzecz naturalna i powszechnie zrozumiała, jednak przeciwników posługiwania się kartą kredytową jest tak samo dużo jak i zwolenników, przez co w naszym kraju obecnie istnieje ogromny spór jeżeli chodzi o posługiwanie się kartą kredytową w codziennych zakupach. Ostatnimi czasy pojawiła się propozycja rządu, która wiąże się przede wszystkim z rezygnacją z posługiwaniem się zwykłymi banknotami i przejście na płacenie tylko i wyłącznie kartą kredytową, co przede wszystkim jest dużo tańsze i nie generuje tak wysokich kosztów, a to już sprawia, że jest to na rękę przede wszystkim rządzących w naszym kraju. Jednak w dalszym ciągu mamy do czynienia z ogromną liczbą osób, które nie wyobrażają sobie płacenia w sklepie tylko i wyłącznie z karty nie używając przy tym gotówki.

Continue reading...

Friday, June 3 2016

Moda na kredyt gotówkowy

Pieniędzy praktycznie zawsze brakuje, szczególnie na dodatkowe potrzeby konsumpcyjne. Ludzie mają marzenia, ale jednocześnie nie mają wystarczającego poziomu oszczędności na ich realizację. Taki problem w długiej perspektywie bywa wręcz krytyczny dla psychiki i zadowolenia z życia. Z tego powodu panuje moda na kredyt gotówkowy. W Polsce od lat dziewięćdziesiątych ten rynek wzrasta praktycznie o kilkanaście procent rocznie. Moda na kredyt gotówkowy ma oczywiście zalety i wady, o których warto porozmawiać w ramach artykułu, a na tej stronie już teraz możesz sprawdzić najtańsze oferty - http://www.splatka.pl/.

Zalety wykorzystania kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy bardzo dobrze służy osobom, które potrafią wyszukiwać okazje, ale przy okazji nie mogą wygenerować na co dzień dużych oszczędności. Kredyt gotówkowy w znaczący sposób zwiększa potencjał ekonomiczny gospodarstwa domowego, co pozwala wyjechać, np. na droższe wakacje, skorzystać z dobrej opieki medycznej czy po prostu udoskonalić własny biznes. Kredyty gotówkowe są dostępne w różnorodnych, często dopasowanych do grupy docelowej formach. Nie ma też problemu, aby zaciągnąć kredyt gotówkowy przed pośredników czy przez panele multimedialne. Kredyt daje w końcu szansę na spełnienie najważniejszych marzeń. Chociaż oprocentowanie w kredycie istnieje to dobrze rozłożone, małe raty miesięczne, aż tak nie bolą.

Wady instrumentu zadłużeniowego

Wada to oczywiście dostępność do dodatkowych i tanich pieniędzy. Każdy kredyt wymaga od ciebie spłaty kapitału początkowego, a także odsetek ustalanych już indywidualnie w procesie podpisywania umowy z bankiem detalicznym lub parabankiem. Najlepiej kredyt sprawdzi się u ludzi stabilnych, u których nie występują nagłe impulsy zakupowe. Wydatek kredytu pociąga za sobą późniejsze zaciśnięcie pasa względem spłacania rat. Trzeba zatem rozsądnie podchodzić do optymalizacji budżetu domowego.

Kredyt gotówkowy – bierz, ale z umiarem

Jeżeli zaciągasz od czasu do czasu kredyty gotówkowe, a przez to spełniasz drobne marzenia nie musisz się raczej niczego obawiać. Największe problemy pojawiają się w momencie, gdy kredyt gotówkowy traktujesz jako ostatnią deskę ratunku i masz ogromne braki w płynności gospodarstwa domowego. Moda na kredyt gotówkowy ma dwa ostrza i należy do narzędzia podchodzić z rozwagą.